پرده مناسب پنجره کوچک که بیش ترین کارایی را دارند!

پرده مناسب پنجره کوچک که بیش ترین کارایی را دارند! | گروه پرده وراتی

با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به همه سؤالاتتان در زمینه انتخاب پرده مناسب پنجره کوچک پاسخ داده شود.

یکی از چالش‌هایی که ممکن است در یک‌خانه برای شما ایجاد شود پنجره‌های کوچکی هستند که نیاز به پرده دارند. طبیعتاً نمی‌توان با روال معمول برای پنجره‌های بزرگ برای این پنجره‌ها هم پرده انتخاب کرد. لازم است در این پروسه نکات خاصی را در نظر داشته باشد و همچنین با انواع پرده مناسب پنجره کوچک آشنا شوید. ترکیب همه این موارد با نظرات و سلیقه شما قطعاً باعث خرید بهترین پرده برای پنجره‌های کوچک خواهد شد.

پرده مناسب پنجره کوچک چه فاکتور‌هایی باید داشته باشد؟

 • اندازه پنجره: در ابتدا باید اندازه‌گیری پنجره برای پرده را دقیق انجام دهید تا بتوانید پرده مناسبی برای آن انتخاب کنید. بهتر است که پرده‌ای انتخاب شود که اندازه آن از اندازه پنجره کمی بزرگ‌تر باشد تا پوشش کاملی از پنجره ارائه دهد.
 • نوع پرده: باید به نوع پرده که برای پنجره کوچک مناسب است توجه کنید. انواع مختلفی از پرده‌ها وجود دارند مانند پرده‌های رولی پرده‌های زبرا یا پرده‌های توری که هرکدام مزایای خاص خود را دارند. در انتخاب پرده برای پنجره کوچک بهتر است از پرده‌های رولی و یا پرده‌های توری استفاده کنید زیرا این نوع پرده‌ها حجم کمتری دارند و درعین‌حال پوشش کاملی از پنجره را فراهم می‌کنند.
 • رنگ و طرح پرده: رنگ و طرح پرده هم باید با دکوراسیون داخلی اتاق همخوانی داشته باشد. درصورتی‌که دکوراسیون اتاق شما رنگی است بهتر است پرده‌ای با رنگی آرام و یا هماهنگ با رنگ دیوار انتخاب کنید. همچنین درصورتی‌که دکوراسیون اتاق شما پرطرف‌دار است پرده‌ای با طرحی ساده و یا دورنگ با هم ترکیب شده مناسب خواهد بود.
 • مواد ساخت پرده: اهمیت زیادی دارد که پرده مناسب پنجره کوچک از چه جنسی تولید شده باشد. مواد سازنده پرده‌ها تا حد زیادی در کارایی بازدهی و البته زیبایی‌شان اثرگذار خواهند بود. همچنین برخی از مواد سازنده هستند که بهتر است برای پرده مناسب پنجره کوچک استفاده شوند.
مطلب مرتبط  آنچه باید در انتخاب پرده اداری در نظر بگیرید

مزایای پنجره کوچک | گروه پرده وراتی

از کدام نوع پرده‌ها می‌توان برای پنجره کوچک استفاده کرد؟

عموماً پنجره آشپزخانه‌ها یا سرویس بهداشتی کوچک‌تر از دیگر پنجره‌های خانه هستند و این موضوع ممکن است برای انتخاب پرده مناسب شما را کمی به چالش بکشد. باتوجه‌به ابعاد این پنجره‌ها طبیعتاً نمی‌توان از پرده‌های معمولی برای آن‌ها استفاده کرد و باید به دنبال انواع خاصی از پرده باشید که برای این منظور مناسب هستند.

به همین منظور در ادامه این مطلب می‌خواهیم چند پرده مناسب پنجره کوچک را با هم بررسی کنیم.

 • پرده شید

یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما به‌عنوان پرده مناسب پنجره کوچک می‌تواند پرده شید باشد. این پرده‌ها علاوه بر پنجره‌های معمولی برای پنجره‌های کوچک هم به کار می‌روند. تنظیم نور محیط با استفاده از پرده شید کار آسانی است. همچنین این پرده‌ها دارای ویژگی عایق حرارتی هستند و می‌توانند به کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های پرداختی برای گرمایش و سرمایش کمک کنند.

پرده شید ظاهر ساده زیبا و مینیمال دارد که باعث می‌شود برای انواع دکوراسیون‌ها مناسب باشد. همچنین این نوع پرده هزینه خرید چندان بالایی ندارد.

 • پرده‌ کرکره‌ای

پرده‌کرکره‌ای یک نوع پرده است که با استفاده از یک سیستم کرکره‌ای به‌راحتی قابل باز و بسته‌شدن است. این پرده‌ها عموماً از مواد مانند پلاستیک فلز چوب و یا فایبرگلاس ساخته می‌شوند و در بسیاری از سبک‌های دکوراسیون استفاده می‌شوند. پرده‌کرکره‌ای به دلیل طراحی ساده و استفاده آسان یکی از پرطرف‌دارترین گزینه‌های پرده مناسب پنجره کوچک در بین مصرف‌کنندگان است. این پرده‌ها به طور معمول برای کنترل نور حفظ حریم خصوصی و کاهش نفوذ صدا و حرارت به داخل ساختمان‌ها استفاده می‌شوند.

 • پرده تک والانس
مطلب مرتبط  چه پرده‌ای مناسب پنجره عریض است؟

پرده تک والانس یکی از انواع پرده مناسب پنجره کوچک است که از جنس پارچه‌های نازک و شفاف ساخته شده است و به‌صورت یک‌لایه تنها بر روی پنجره‌ها نصب می‌شود. پرده تک والانس عموماً در منازل ادارات و فضاهای تجاری استفاده می‌شود. این نوع پرده به دلیل شفافیت بالای خود اجازه عبور نور به داخل اتاق را می‌دهد و درعین‌حال حریم خصوصی را حفظ می‌کند. همچنین پرده تک والانس از نظر ظاهری بسیار زیباست و در تزیین داخلی فضاها به‌خوبی به کار می‌رود. این پرده به دلیل سبکی و نازکی‌اش به‌راحتی قابل‌شست‌وشو است و همچنین در برابر حشرات مانند پشه و مگس مقاومت خوبی دارد.

 • پرده بلند

این نوع پرده از بالاترین قسمت دیوار شروع می‌شود و تا روی زمین ادامه دارد. این پرده علاوه بر این‌که برای محوکردن نور خورشید و حفظ حریم خصوصی استفاده می‌شود به دکوراسیون داخلی هم زیبایی خاصی می‌بخشد. پرده‌های بلند معمولاً از پارچه‌های سبک و نازکی ساخته شده‌اند تا به این امکان بیشتر بپردازند که نور خورشید و هوای تازه‌وارد اتاق شده و فضای داخلی را تنفس‌پذیر کنند. به دلیل طول پرده بلند تزیینات آن نیز می‌تواند بسیار چشمگیر باشد و برای تزیین و ایجاد جلوهٔ خاصی در فضای داخلی می‌توان از رنگ‌های زیبا و طرح‌های متنوع استفاده کرد.

پرده بلند مناسب پنجره کوچک | گروه پرده وراتی

رنگ پرده مناسب پنجره کوچک را چگونه انتخاب کنیم؟

حالا که می‌دانید برای پنجره کوچک باید از چه نوع پرده‌هایی استفاده کنید کار بسیار آسان‌تر خواهد بود. البته هنوز هم ممکن است سؤالاتی برای شما در زمینه انتخاب رنگ این پرده وجود داشته باشد. طبیعتاً انتخاب رنگ پرده مناسب پنجره کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد. بخشی از روند انتخاب رنگ تحت‌تأثیر سلیقه شما خواهد بود اما لازم است به نکات مهم دیگری هم توجه کنید که شما را به سمت بهترین رنگ پرده راهنمایی می‌کنند.

 • اندازه پنجره: به دلیل این‌که پنجره کوچک است انتخاب رنگ روشن می‌تواند احساس بزرگ‌تر بودن محیط را در دید افراد ایجاد کند. رنگ‌های تیره معمولاً محیط را کوچک و تاریک‌تر نشان می‌دهند بنابراین اگر پرده‌های تیره را انتخاب کنید ممکن است محیط کوچک‌تر به نظر بیاید. بهترین رنگ پرده برای پنجره کوچک رنگ‌های نیمه تیره و با کمی درخشش هستند.
 • رنگ دیوارها: برای نتیجه بهتر شما باید رنگ پرده مناسب پنجره کوچک را به شکلی انتخاب کنید که با رنگ دیوارها هماهنگی داشته باشد. یکی از اصول زیبایی در دکوراسیون داخلی هماهنگ بودن و سازگار بودن رنگ‌ها به‌کاررفته در آن است و نباید این موضوع را نادیده بگیرید.
 • سبک دکوراسیون: اگر دکوراسیون اتاق شما در سبک خاصی انجام شده است بهتر است پرده‌هایی با رنگ هماهنگ با سبک دکوراسیون اتاق انتخاب کنید.
 • ترکیب رنگ: اگر دورنگ یا بیشتر در دکوراسیون اتاق شما وجود دارد بهتر است پرده با یکی از رنگ‌های اصلی ترکیب شود تا ترکیب رنگی جذابی را ایجاد کند. در واقع این کار به هماهنگی بیش‌تر اجزای دکوراسیون داخلی کمک می‌کند.
مطلب مرتبط  راهنمای خرید پرده مدرن پذیرایی 2024

پرده شید مناسب پنجره کوچک | گروه پرده وراتی

سخن پایانی

هرچقدر که بعضی از پنجره‌ها کوچک باشند باز هم نیاز به پرده دارند. پنجره‌ها در فصل‌های سرد سال می‌توانند باعث انتقال هوای سرد به داخل محیط شوند و لازم است از پرده برای عایق کردنشان استفاده شود. خوشبختانه دیگر چالش انتخاب پرده مناسب پنجره کوچک هم برای شما وجود ندارد؛ چرا که با استفاده از مطالب عنوان شده به‌راحتی می‌توانید به تمام سؤالاتتان پاسخ دهید و خرید اینترنتی پرده را به راحتی انجام دهید. بااین‌وجود اگر هنوز هم سؤالی دارید که پاسخی برای آن پیدا نشده می‌توان با ما در ارتباط باشید.

موضوع ۴ نوع پرده مناسب پنجره کوچک که بیش ترین کارایی را دارند!
کلمه کلیدی اصلی پرده مناسب پنجره کوچک
تعداد تکرار کلمه کلیدی ۱۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *