آشنایی با پرده هتلی با آستر و رویی

آشنایی با پرده هتلی با آستر و رویی

انواع پرده هتلی با آستر یکی از انواع پرده هایی هتلی هستند که به خاطر داشتن لایه آستری و زیر پرده، تا حد زیادی مانع از ورود نور می شوند. آستر در حقیقت لایه محافظ پرده است و در زیر پرده اصلی نصب می شود. آسترها به طور جداگانه از پرده های هتلی نصب می شوند و قابلیت شستشوی جداگانه دارند. در صورتی که می خواهید با ویژگی های پرده های هتلی آستر دار بیشتر آشنا شوید، در این مطلب از مجله پرده وراتی همراه ما باشید.

مزیت های نصب پرده هتلی با آستر

پرده های هتلی در دو مدل با آستر و بدون آستر طراحی می شوند. پرده هتلی با آستر، به خاطر محافظت از پرده در برابر تابش شدید نور، مانع از عوض شدن رنگ پرده می شوند. در حقیقت پرده هایی که دارای لایه آستر هستند، در برابر نور تغییر رنگ نمی دهند. در ادامه به مهم ترین مزیت های پارچه آستری در پرده های هتلی اشاره می کنیم.

پرده هتلی با آستر و رویی

  • با نصب لایه آستر و رویی در پرده های هتلی که از جنس حریر و توری هستند، می توان حریم خصوصی را حفظ کرد.
  • با استفاده از پرده هتلی با آستر، عمر مفید پرده های هتل افزایش پیدا می کند. به ویژه اگر پرده هتلی خیلی لاکچری و شیک باشد، لایه آستر موجب حفظ کیفیت پرده می شود. به این ترتیب پرده به خاطر باز و بسته کردن زیاد پنجره یا قرار گرفتن در معرض نور زیاد پوسیده نمی شود.
  • پرده با آستر مانع از هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی در فصل های مختلف سال می شود.
  • لایه آستر که در پرده های هتلی استفاده می شود، از نشستن گرد و غبار روی پرده اصلی جلوگیری می کند. به این ترتیب پرده هتلی نیاز کمتری به شستشو پیدا می کند و عمر آن طولانی تر می شود.
  • پرده هتلی با آستر به خاظر داشتن یک لایه محافظ، نما و جلوه بیشتری دارند. لایه آستر زیر پرده هتلی به ویژه پرده های نازک، با ایجاد یک سایه پرده را یکدست نشان می دهد.
مطلب مرتبط  پرده رومن چیست؟ | هر آنچه باید قبل از خرید پرده رومن بدانید

پرده هتلی با آستر و رویی

در کدام یک از پرده های هتلی از آستر استفاده می شود

در حال حاضر پرده های هتلی تنوع زیادی دارند و در همه آنها از پارچه آستری استفاده نمی شود. پرده های هتلی جدیدتر مثل شید و زبرا، لایه آستر جداگانه ندارند. ولی در پرده هایی از جنس ابریشم، مخمل، تور و کتان یک لایه آستر استفاده می شود. پرده هتلی با آستر از جنس ابریشم، نمای بی نظیری در فضای هتل ایجاد می کنند. در حقیقت لایه آستری در پرده ابریشم، مانع از رنگ پریدگی پرده می شود. لایه آستر در پرده های هتلی بلک اوت هم استفاده می شوند و به این ترتیب رنگ لایه رویی هیچ وقت تغییر نمی کند.

انواع پرده مناسب برای هتل

پرده‌های هتلی در طراحی داخلی هتل‌ها به عنوان یک عنصر مهم تأثیرگذار هستند. هر نوع پرده ممکن است ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را داشته باشد. در زیر، چند نوع پرده هتلی را شرح داده‌ام:

پرده بلک‌اوت (Blackout Curtains):

پرده بلک‌اوت یکی از انواع پرده‌های محبوب در هتل‌ها است که به‌طور اصلی برای کنترل نور محیط استفاده می‌شود. این پرده‌ها از جنس بافته‌ای خاص تهیه می‌شوند که به نور توانایی حجب کامل را دارد. در اتاق‌های خواب هتل، استفاده از پرده بلک‌اوت می‌تواند به مهمانان امکان خلق یک محیط تاریک و آرام را فراهم کند. این نوع پرده، خصوصاً در شب یا در مناطق با نور محیط زیاد، به مسافران اجازه‌ی استراحت بهتر و خواب عمیق‌تر را می‌دهد. همچنین، از آن برای ایجاد حریم خصوصی در اتاق‌ها نیز استفاده می‌شود.

پرده شید یا پرده سبک نیز در داخل هتل‌ها به عنوان یک گزینه دکوراتیو محبوب محسوب می‌شود. این پرده‌ها از پارچه‌های شفاف یا نیمه شفاف ساخته می‌شوند که به نور طبیعی اجازه ورود می‌دهند. این پرده‌ها، در اتاق‌هایی که نیاز به نور مناسب و در عین حال حریم خصوصی دارند، استفاده می‌شوند. پرده شید با ایجاد یک اتمسفر روشن و باز، احساس فضای بزرگ‌تر و زیبایی داخلی را ترویج می‌کند.

مطلب مرتبط  راهنمای خرید پرده مدرن پذیرایی 2024

پرده شید مکانیزم:

این مدل پرده هتلی، جزء پرطرفدارترین انواع پرده های هتلی است و امروزه در بسیاری از هتل ها استفاده می شود. پرده شید که به عنوان پرده روز و شب هم معروف است، دو لایه دارد که هر کدام جداگانه، بالا و پایین می روند. لایه زیری این پرده یک شید ساده است که می تواند ورود نور را کنترل کند. در لایه دوم پرده شید، از لایه های طرح دار استفاده می شود که این لایه موجب حفظ حریم خصوصی می شود.

پرده بلک اوت کد VBL03 | گروه وراتی
پرده بلک اوت مدل VBL03
پرده شید کد VSH09
پرده شید مدل VSH09
پرده شید مدل VSH33
پرده شید مدل VSH33
پرده اسکرین کد VSC44
پرده اسکرین طوسی رنگ مدل VSC44
پرده پارچه ای مدل cosmo_blackout | گروه وراتی
COSMO BLACKOUT
پرده پارچه ای مدل cosmopolitan-basic | گروه وراتی
COSMOPOLITAN BASIC

پرده اسکرین (Screen Curtains):

پرده شید یکی از انواع پرده‌های محبوب در دکوراسیون داخلی فضاها می‌باشد. این نوع پرده از جنس پارچه‌های نسبتاً سبک و شفاف تهیه می‌شود که به نور طبیعی اجازه ورود می‌دهند و همچنین از حفظ حریم خصوصی اطمینان حاصل می‌کنند. از ویژگی‌های مهم پرده شید می‌توان به کنترل نور و حرارت، ایجاد احساس آزادی و فضای باز، و تطبیق با سبک‌های دیگر دکوراسیون اشاره کرد. این پرده‌ها معمولاً در اتاق‌های نشیمن یا اتاق خواب به‌کار می‌روند و با توجه به نیازهای مختلف میزان نور و حرارت را تنظیم می‌کنند.

پرده اسکرین نیز یک نوع پرده مخصوص است که برای کنترل نور و در عین حال استفاده از تجهیزات نمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرده‌ها از جنس موادی ساخته می‌شوند که از عبور نور برای پروژکتورها و تلویزیون‌ها اجازه می‌دهند. پرده اسکرین به دلیل توانایی افزایش کیفیت تجربه تماشا و کنترل نور محیط، به‌ویژه در فضاهای تجاری و سینماها، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرده‌ها همچنین می‌توانند جزء اصلی دکوراسیون فضاهای سینمای خانگی یا اتاق نمایش باشند.

مطلب مرتبط  پارچه لینن چیست و استفاده از آن در پرده چه مزایایی دارد؟

پرده هتلی با آستر و رویی

پرده پارچه‌ای (Fabric Curtains):

پرده پارچه‌ای یکی از نوع‌های محبوب پرده در دکوراسیون داخلی محیط‌های مختلف می‌باشد. این پرده‌ها از جنس پارچه‌های متنوعی ساخته می‌شوند و برخی از ویژگی‌های کلیدی آنها عبارتند از: طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، خصوصیت نرمی و زیبایی، و توانایی کنترل مقدار نور و حفظ حریم خصوصی. این پرده‌ها به‌عنوان یک جزء مهم در طراحی داخلی فضاها شناخته می‌شوند و قابلیت تطبیق با انواع دکوراسیون و محیط‌های مختلف را دارند. همچنین، از لحاظ عملکردی نیز، پرده پارچه‌ای می‌تواند مقدار مطلوبی از نور خورشید را به اتاق منتقل کرده و همزمان از دید مستقیم به داخل اتاق جلوگیری کند.

با توجه به ویژگی‌های متنوع و کاربردهای گسترده، پرده پارچه‌ای در اتاق‌های خواب، نشیمن، ناهارخوری و حتی فضاهای تجاری از جمله رستوران‌ها و ادارات استفاده می‌شود. طراحی‌ها و انواع پارچه‌های موجود برای این پرده‌ها امکان انتخاب گزینه‌هایی متناسب با سلیقه و استایل هر فرد را مهیا می‌کند، این امر باعث می‌شود تا این پرده‌ها به‌عنوان یک عنصر مهم در ایجاد جلوه دلپذیر و دلنشین در فضاهای مختلف شناخته شوند.

جمع بندی

پرده هتلی یکی از المان های مهم دکوراسیون در هتل ها هستند و با وجود آستری عمر طولانی تری پیدا می کنند. پارچه های آستری که در زیر پرده های هتلی نصب می شوند، مانند یک لایه محافظ عمل می کنند. به این ترتیب هیچ کدام از پرده های هتلی با آستر، به خاطر نور زیاد تغییر رنگ نمی دهند.

فروشگاه پرده وراتی یکی از بهترین مراکز برای خرید انواع پرده های شیک از جمله پرده های هتلی است. با مراجعه به این فروشگاه می توانید بدون دردسر پرده هتلی مورد نظر خود را پیدا کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *