مجلات مد درباره ترند های پرده در سال 2022 چه میگویند

برای تغییر ظاهر و دکوراسیون یک اتاق نیاز نیست آن را به طور کلی تعمیر کنید یا تمام وسایل داخل آن را عوض کنید. در اغلب مواقع تغییر دکوراسیون با اضافه کردن یک پرده جدید و چند تغییر جزیی دیگر به راحتی ممکن است. برای این کار نیز لازم است بدانید ترند های آن سال چیست تا بتوانید هم گام با مدروز قدم بردارید و راحت‌تر پرده برای خانه خود انتخاب کنید. در این مقاله مروری به ترند های پرده در سال 2022 خواهیم داشت.

5 نکته درباره ترند های پرده در سال 2022

پیش از اینکه بخواهیم نگاهی به پرده اتاق‌های مختلف بیندازیم، به کلیات ترند های پرده در سال 2022 اشاره خواهیم کرد.

پالت رنگی طبیعی مد است

یکی از روش‌های مدرن کردن دکوراسیون یک خانه در سال 2022 وارد کردن فضای بیرون به داخل خانه است. این کار با استفاده از وسایل چوبی و به کار گرفتن رنگ‌های طبیعی انجام می‌شود. بنابراین لازم است در اولین قدم با پالت رنگ‌های طبیعی آشنا باشید تا بتوانید یک سبک مدرن و طبیعی را در خانه خود اجرا کنید.

در این میان با توجه به اینکه خانه‌ها بیشتر رنگ و بوی طبیعی به خود می‌گیرند، وارد شدن نور طبیعی به داخل خانه نیز امر مهمی محسوب می‌شود. همین موجب شده استفاده از پرده‌های شید بعنوان یک لایه محافظت کننده از شدت نور و گرما، به یکی از اولین انتخاب‌ها در خانه‌ها تبدیل شود. شیدها نیز در رنگ‌های متنوعی موجود هستند که به خوبی می‌توانید رنگی آرام، روشن و طبیعی را از بین آن‌ها برای پنجره‌های اتاق خود انتخاب کنید.

پالت رنگی طبیعی مد است | گروه پرده وراتی

طرح‌های چوبی و سازگار با محیط زیست به خانه‌ها وارد می‌شوند

محیط زیست هرروز از قبل مهم‌تر می‌شود و افراد در تلاشند تا وسایل مصرفی و سبک زندگیشان طوری باشد که تا جای ممکن آسیبی به محیط زیست وارد نشود. استفاده از لوازم سازگار با محیط زیست از جمله مواردی است که در سال 2022 بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. همین موجب شده پرده‌های کرکره‌ای بامبو و حصیری نیز به خانه‌ها بازگردند و به یکی از محبوب‌ترین پرده‌ها برای مصارف خانگی مختلف تبدیل شوند.

سبک مینیمال از ترند های پرده در سال 2022 است

سبک مینیمال از جمله سبک‌های دکوراسیون داخلی است که در عین سادگی بسیار جذاب است و در سالیان اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در سال 2022 نیز این سبک پرطرفدارتر شده است به همین جهت لازم است بدانید در این سبک دکوراسیون داخلی از چه مدل پرده‌ای استفاده می‌شود.

پرده‌های حریر سفید و ساده از جمله پرده‌هایی هستند که می‌توانید به راحتی در چنین دکوراسیونی جا دهید. این پرده‌ها همچنین به دلیل اینکه نور را از خود عبور می‌دهند می‌توانند تا حد زیادی در طول روز خانه را روشن نگه داشته و شما را از نور طبیعی بهره‌مند کنند.

 اگر نخواستید همیشه نور را داخل خانه خود داشته باشید می‌توانید در کنار آن از پرده‌های شید استفاده کنید تا در صورت لزوم جلوی نور و گرمای خورشید را در طول روز بگیرید.

سبک مینیمال از ترند های پرده در سال 2022 است | گروه پرده وراتی

پرده‌های ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند

در سال 2022 بسیاری در تلاشند تا فضای خانه خود را به بهترین شکل دکور کنند و این دکور در عین زیبایی، کاملا کاربردی و مینیمال نیز باشد. استفاده از پرده‌های حریر در کنار پرده‌های بلک اوت، یا پرده‌های شید چندمنظوره در زیر پرده‌های کتان ساده، از جمله ترند های پرده در سال 2022 هستند.

این بدین معناست که استفاده ترکیبی از پرده‌ها هنوز محبوب است چرا که از کاربرد و زیبایی هردوی آن‌ها می‌توانید بهره ببرید. بعنوان مثال پرده حریر می‌تواند در طول روز نور طبیعی را به خانه وارد کند و پرده بلک اوت در زمان‌هایی که نیاز به تاریکی مطلق و دوری از هیاهوی بیرون خانه دارید، این آرامش را برایتان فراهم کند.

تکنولوژی به خانه‌ها وارد می‌شود.

زندگی روزمره ما با پیشرفت تکنولوژی متحول شده است. به نوعی می‌توان گفت تکنولوژی زندگی‌ها را راحت‌تر کرده است و ورود آن به داخل خانه و ایجاد اصطلاحی به نام خانه هوشمند تحول عظیمی در زندگی افراد بوده است.

حالا روز به روز افراد بیشتری تمایل دارند از پرده‌های اتوماتیک یا هوشمند استفاده کنند. پرده‌هایی که با یک ریموت باز و بسته می‌شوند و شما فقط با یک دکمه می‌توانید میزان نوری که می‌خواهید به خانه وارد شود را تنظیم کنید.

چه رنگ پرده‌ای در سال 2022 ترند است؟

رنگ‌ها همیشه حرف اول را میزنند. آن‌ها بر اساس سبک دکوراسیون یا مد روز انتخاب می‌شوند. بنابراین لازم است با رنگ‌های ترند سال 2022 نیز آشنا شویم تا بهتر بتوانیم پرده‌های اتاق را بر اساس آن‌ها و سلیقه شخصی خود انتخاب کنیم.

صورتی پاستلی

چند سالی است که رنگ‌های پاستلی محبوبیت بیشتری کسب کرده‌اند چرا که رنگ‌هایی خاص و چشم نواز هستند. همین موجب شده رنگ صورتی پاستلی که به نسبت رنگ صورتی خالص رنگی کمرنگ‌تر و ساده‌تر است نیز به یکی از رنگ‌ها بعنوان ترند های پرده در سال 2022 به شمار برود. این رنگ برای پرده اتاق خواب دخترانه یکی از ایده‌آل‌ترین رنگ‌ها خواهد بود.

پرده صورتی پاستلی | گروه پرده وراتی

سبز نعنایی

این طیف رنگ سبز یکی از رنگ‌های محبوب فصل تابستان است، رنگی که متفاوت از سایر رنگ‌های سبز خودش را نمایان کرده و در کنار رنگ سفید درخشش خاصی از خود نشان می‌دهد.

از رنگ سبز نعنایی به دلیل سکوت و آرامشی که دارد اغلب برای پرده اتاق خواب استفاده می‌شود و این می‌تواند اتاق خواب کودک یا اتاق خواب بزرگسال باشد چرا که این رنگ به خوبی در سن و سال مختلف و حتی جنسیت‌های مختلف خودش را وفق می‌دهد.

مشکی گرافیتی

رنگ مشکی از جمله رنگ‌هایی است که کمتر بعنوان پرده انتخاب می‌شود. هرچند این رنگ با توجه به خاصیت خنثی که دارد به راحتی می‌تواند در کنار سایر رنگ‌ها و در هر دکوراسیونی خود را جای بدهد اما به دلیل تیرگی اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

اما در ترند های پرده در سال 2022 رنگ مشکی گرافیتی بعنوان یک رنگ مستقل و مکمل رنگ سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع مشکی یک مشکی خالص نیست بلکه بیشتر می‌توان آن را مشکی ذغالی یا مشکی که رگه‌های خاکستری در دل خود دارد دانست. به همین جهت یک رنگ خاص و جدید برای پرده محسوب می‌شود.

 معمولا برای اینکه از تیرگی رنگ مشکی گرفته شود آن را به شکل طرح دار استفاده می‌کنند تا به نوعی بُعد و شکل خاصی به فضای خانه ببخشد.

پرده مشکی گرافیتی | گروه پرده وراتی

آبی روشن

رنگ آبی نیز از جمله رنگ‌های محبوب در دکوراسیون خانه است. این رنگ بسیار ساده و باشکوه است و می‌تواند به دکوراسیون خانه شما بُعد ببخشد. بنابراین استفاده از آن بعنوان رنگ پرده اتاق پذیرایی می‌تواند انتخاب خاص و متفاوتی باشد.

سفید

شاید برایتان عجیب باشد که سفید یکی از ترند های پرده در سال 2022 است اما لازم است بدانید پرده‌های سفید هیچگاه از مد نمیفتند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را در هر دکوراسیونی جای دهید. با توجه به محبوب‌ و ترند شدن سبک مینیمال، این عجیب نیست که پرده‌های سفید در سال 2022 بیش از پیش پرطرفدار شوند.

پرده سفید | گروه پرده وراتی

ترند های پرده در سال 2022 برای اتاق نشیمن

برای انتخاب پرده برای اتاق نشیمن گزینه‌های متعددی دارید. از جمله ترند های پرده در سال 2022 برای اتاق نشیمن استفاده از طرح‌های غیرمعمول نظیر طرح‌های سه بعدی است. علاوه بر اینها، دیگر کم کم پرده‌های ساده کنار گذاشته شده و پرده‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های جذاب‌تر راه خود را به اتاق نشیمن باز کرده‌اند.

هرچند نباید فراموش کنید برای انتخاب پرده باید سبک دکوراسیون را در نظر بگیرید و از آنجایی که مینیمال این روزها ترند است می‌توانید ساده‌ترید و کمرنگ‌ترین پرده را انتخاب کنید. یک پرده حریر سفید و ساده می‌تواند یکی از ترند های پرده در سال 2022 به شمار برود.

اما نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که در ترند های سال 2022 دیگر جایی برای زرق و برق بیش از حد نیست. حتی اگر تمایل به داشتن یک دکوراسیون لوکس دارید هم باید زرق و برق آن را کم کنید و این مساله در تزیینات پرده نیز به چشم می‌خورد. اگر یک پرده لوکس در نظر دارید پرده مخمل ساده را انتخاب کنید اما آن را بیش از اندازه چشمگیر در نظر نگیرید چرا که این رنگ و لعاب اضافی دیگر در سال 2022 مد نیست.

ترند های پرده در سال 2022 برای اتاق نشیمن | گروه پرده وراتی

ترند های پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه نیز هیچگاه نباید نادیده گرفته شود. در ترند های پرده در سال 2022 بیشتر توصیه می‌شود از پرده کتان یا لینن برای آشپزخانه استفاده شود چرا که آشپزخانه جاییست که پرده آن بیش از هر جای دیگری در خانه آلوده می‌شود و نیاز به شستشوی بیشتری دارد.

امروزه پرده‌های کوتاه با طرح گل بیشتر مد هستند. همچنین پرده شید طرح‌دار که در عین حال که جلوی ورود نور را می‌گیرد زیبا و کاربردی نیز هستند.

ترند های پرده آشپزخانه | گروه پرده وراتی

پرده‌های مدرن برای اتاق خواب

اتاق خواب محلی برای استراحت و دور شدن از هیاهوی روزمره است و همین موجب شده انتخاب پرده برای اتاق خواب به امری مهم تبدیل شود. در ترند های پرده در سال 2022 اغلب پرده‌های اتاق خواب ساده انتخاب می‌شوند اما توصیه می‌شود خیلی رنگ پرده روشن نباشد چرا که چشم را اذیت کرده و تاثیر منفی به روی سیستم عصبی خواهد داشت و این چیزی نیست که هنگام استراحت در اتاق خوابتان انتظار دارید.

همچنین استفاده از پرده بلک اوت بیشتر به چشم می‌خورد چرا که این نوع پرده‌ها بیشترین آرامش را هنگام خواب برای افراد داخل اتاق بهمراه خواهد داشت، فضایی کاملا تاریک و بدون سر و صدا که برای افرادی که در طول روز در شلوغی شهر تردد کرده‌اند فضایی ایده‌آل برای ریلکس کردن است.

پرده‌های مدرن برای اتاق خواب | گروه پرده وراتی

سخن پایانی

هر سال رنگ‌ها، مدل‌ها و طرح‌های خاصی مد می‌شوند و این چه در دنیای مد و فشن چه در دکوراسیون داخلی خانه به چشم می‌خورد. برای همگام شدن با این ترندها می‌توان با تغییر برخی از وسایل در خانه، آن را به سبک و ترند روز تبدیل کرد. یکی از گزینه‌های اقتصادی برای اینکه بتوانید با سبک روز پیش بروید تعویض پرده است. با دانستن ترند های پرده در سال 2022 می‌تواند فقط با خرید پرده تحول چشمگیری در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *